PROBIOTYK TRWAŁY I SKUTECZNY

20 KAPSUŁEK

oxeo GG to suplement diety, który jest preparatem probiotycznym w postaci kapsułek twardych. Zawiera 6 miliardów mikrokapsułkowanych żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamonosus GG (ATCC53103). Jest to jeden z najlepiej przebadanych, w wielu badaniach klinicznych, szczepów bakterii probiotycznych o udokumentowanym korzystnym wpływie na zdrowie człowieka. Zastosowanie:

  • w biegunkach
  • podczas i po antybiotykoterapii
  • w celu utrzymania równowagi mikroflory przewodu pokarmowego
  • w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

Aby zagwarantować maksymalną trwałość żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 zawartych w oxeo GG zastosowano wyjątkową technologię wytwarzania TPPT – Triple Protected Probiotics Technology. To unikalna metoda kapsułkowania probiotyków dzięki której żywe kultury bakterii są chronione na trzy sposoby:

  • mikropowlekanie zawartości kapsułki chroni bakterie zarówno w trakcie przechowywania (wilgoć) jak i po połknięciu (kwasy żołądkowe).
  • innowacyjna kapsułka DRcapsTMo przedłużonym uwalnianiu chroni probiotyk przed działaniem kwasów żołądkowych
  • specjalna folia o wysokiej barierowości zabezpiecza od zewnątrz bakterie przed destrukcyjnym działaniem wilgoci podczas przechowywania.

Nie zawiera laktozy, glutenu, substancji konserwujących, barwników syntetycznych, substancji wzmacniających smak i zapach.

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 kapsułka na dobę (porcja minimalna). Zazwyczaj stosuje się  od 1 do 2 kapsułek na dobę. Produkt przeznaczony do stosowania u dorosłych, dzieci oraz niemowląt. W celu uzyskania informacji o właściwym stosowaniu produktu u niemowląt i dzieci należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób przygotowania i sposób użycia: Dorośli – kapsułkę należy połknąć popijając wodą. Niemowlęta i dzieci do 3-go roku życia – kapsułkę należy otworzyć a zawartość rozpuścić w wodzie i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.

Przechowywanie: Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze do 25oC w miejscu suchym oraz niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem. Nie zamrażać.

Nie wymaga przechowywania w lodówce.

Zawartość: 20 kapsułek, masa netto jednej kapsułki: 0,406 g

Producent: AVEC Pharma Spółka z o.o. ul. Beżowa 2, 54-046 Wrocław, www.avecpharma.com

 

 

Informacja żywieniowa

Wartość odżywcza

100 g

2 kapsułki

Wartość energetyczna

1201,5 kJ/285,61 kcal

9,62 kJ/2,28 kcal

Białko (g)

0

0

Węglowodany (g)

59,03

0,48

Tłuszcz (g)

0

0

Błonnik (g)

24,75

0,2

Lactobacillus Rhamonosus GG (ATCC53103)

200×1010 CFU* żywych          kultur bakterii

12×109 CFU* żywych kultur bakterii

CFU – colony forming units (jednostka tworząca kolonię)

Składniki: mikrokapsułkowane żywe kultury bakterii Lactobacillus Rhamonosus GG (ATCC53103), glukoza bezwodna, inulina, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, kwas l-askorbinowy, kapsułka: hypromeloza (HPMC), guma gellan, dwutlenek tytanu.